Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ondřej Petr

 

členství: 2014

student VŠB-TUO Ostrava

Kurz: Zdravotník zotavovacích akcí,

American Lifeguard

 

Co nám o sobě řekneš?

Můj život začal ve Vítkovické porodnici a prostor k růstu jsem měl a stále mám v Orlové. Ve svých čtyřech letech jsem se díky rodičům začal věnovat plavání za Klub plaveckých sportů Mládí Orlová, kde jsem se účastnil soutěží a dosahoval slušných výsledků až do svých osmi let, kdy jsem od této činnosti upustil. Poté jsem se začal věnovat Tábornickému oddílu BVÚ v Ostravě, ve kterém působím již 11 rokem. Po dovršení 18 roku jsem se zapojil mezi ostatní bezplatné dárce krve. Právě studuji na Střední škole elektrotechnické v Ostravě v oboru Mechanik-Elektrotechnik. Dále uvažuji o studiu na Fakultě bezpečnostního inženýrství obor Hasič na VŠB, proto jsem také vstoupil do Českého červeného kříže, protože dle mého názoru je to nejlepší cesta, jak se sblížit s prací záchranáře.

 

Proč zrovna ČČK?

Je to snadná cesta k tomu nahlédnout do práce záchranářů, zjistit si co tato práce obnáší a nabrat nějaké zkušenosti od lidí, kteří v tomto odvětví působí delší dobu.

 

Jak trávíš volný čas?

Volný čas trávím z většiny aktivitami spojenými s Tábornickým oddílem. Dále aktivně sportuji, nejčastěji volejbal, badminton, florbal a turistika. Aktivně hraji Geocaching, který mě dokáže vytáhnout z pohodlí domova v jakémkoli ročním období.

  cck-orlova.jpg