Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radka Jersáková

darce.jpg

členství: 2014

fyzioterapeutka

 

 

 

 

Co nám o sobě řekneš?

V Orlové žiji celý život. Vystudovala jsem zdravotní školu v Ostravě obor fyzioterapie, této profesi se věnuji již 21let. Mou specializací je dětská rehabilitace, ale pracuji i s dospělými pacienty. Ke zdravotnictví jsem tíhla od dětství, také nyní ráda pomáhám lidem a to nejen pracovně, ale také dobrovolným dárcovstvím krve a plazmy, jsem držitelem Zlaté plakety dr.Jánského a krev daruji ve FN v Ostravě.

 

Proč zrovna ČČK?

Protože je to velmi užitečná organizace!!! Je potřeba šířit povědomí o možnostech první pomoci mezi všechny lidi, mladou generaci, ale také mezi starší občany, aby si mohli pomoci navzájem při nečekaných zdravotních potížích třeba i v domácím prostředí a také mezi dětmi, které se pohybují ve skupinách svých vrstevníků a mohli by se vyskytnout v situaci, kdy bude nutno pomoci! Tak trochu mě k této organizaci váže i má profese…

 

Jak trávíš volný čas?

Hlavně se svou rodinou, nejbližšími příbuznými-to je pro mě nejdůležitější, pak s našimi pejsky-vipety, se kterými jezdíme na dostihy, na chalupě v Doubravě, kde máme rovněž adoptovaného pejska z útulku. Ráda čtu, i když moc času opravdu nezbýváJ Momentálně oblíbený autor Jo Nesbo.