Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eva Svidrová

členství: 1967

předsedkyně MS ČČK Orlová

důchodkyně

 

Co nám o sobě řekneš?

V Orlové bydlím už dlouho - od roku 1951, takže celý život. Často teď vzpomínám, jak vypadala Orlová kdysi a jak vypadá teď a co udělalo.

Odmaturovala jsem na SPŠ Elektrotechnické v Ostravě Vítkovicích. Pracovala jsem jako elektrotechnik v tehdejších RZ Ostrava, potom až do r. 2000. Dala jsem se na "volnou nohu" a začala jsem spolupracovat s Akunou, kde jsem dodnes a její výrobky mi přinášejí pohodu a zdraví.

Moc ráda vařím, ráda zpívám, tančím, teď se pořád ještě "vzdělávám" čtením literatury týkající se zdraví, esoteriky, Reiki, astrologie apod.

 

Proč zrovna ČČK?

Členkou ČČK v Orlové jsem už od roku 1967. Jako vzor mi byla moje maminka, která byla aktivní členkou a čestnou dárkyní krve. Zúčastňovala jsme se akcí MS, a když maminka už nemohla darovat krev kvůli věku, začala jsem s tím já.

A jako teď omlazujeme členství ve skupině, tak to bylo i v mém případě. Později jsem převzala funkci pokladníka, protože jako prodavačka a vedoucí prodejen, jsem měla praxi s penězi. Nedalo se odmítnout. Přemluvili mě.

V roce 2009, kdy vedení ČČK v Orlové "došly nápady", přijala jsem funkci předsedkyně. Do představenstva byli zvoleni mladí lidé, mladá krev začala být aktivní a tento stav pokračuje A v neposlední řadě "Nebojím se krve" a nemám problémy pomáhat starým a nemocným lidem.

 

Jak trávíš volný čas?

Volný čas trávím podle situace u televize, s vnoučaty, u počítače, pracuji v Pracovní skupině pro spolkovou a klubovou činnost, dalo by se pokračovat.