Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Eliška

ELIŠČIN MEDAILONEK:

1000717_10200955048671916_1897970848_n.jpgEliška se narodila předčasně ve 26. týdnu těhotenství s váhou 730g a mírou 33cm. Již na porodním sále začaly první komplikace, byla zahájena distanční dechová podpora a pro těžkou nezralost byla Eliška přijata na JIRPN. Krátce na to u ní byla zjištěna infekce a dle RTG plic pravostranný pneumotorax. Infekce a předčasný porod mají za následek dětskou mozkovou obrnu (levostranná hemiparéza s výraznějším nálezem na levé horní končetině). V inkubátoru strávila Eliška 48 dní a domů ji propustili po 85 dnech hospitalizace.

Od propuštění z nemocnice intenzivně rehabilituje Vojtovou metodou a dle Bobatha. Navštěvuje mnoho odborníků (ortopedie, neurologie, oční, logopedie, rehabilitace, masáže, ranou péči). Eliška už 2x absolvovala lázeňskou léčbu v Janských Lázních, po kterých se výsledky dostavují po malých krůčcích. Dokáže se samostatně přetočit a nově se naučila dostat na čtyři a z toho si sednout. Má zájem o chůzi, kterou pravidelně nacvičuje na rehabilitaci, kde také tejpujeme levou ruku a nohu.

V rámci zlepšení používá speciální lykrový obleček, který slouží k extensi trupu a posílení břišního svalstva a stabilizaci pánve. Také má speciální ortézky na nohy, aby používala celé chodidlo při chůzi. Rodičům se podařilo pořídit speciální chodítko, ve kterém se může lépe pohybovat a tím chůzi trénovat. Maminka s tatínkem hledají Elišce stále nové a nové možnosti, jak jí více pomoct.

Nabídka rehabilitačního pobytu v Klimkovicích – KLIM THERAPY. Jedná se o novou rehabilitační metodu, která přispívá ke zlepšení fyzických a mentálních schopností dítěte. Tato metoda využívá sady individuálně přizpůsobivých neurofyziologických cvičení ve speciálním kosmickém oblečku. (http://www.sanatoria-klimkovice.cz). Základem rehabilitačního programu KLIM-THERAPY je využití speciálního stabilizačního oblečku. Ten zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky jako sezení, stoje, chůze apod. Díky tomuto obleku je nácvik pohybových aktivit a terapií daleko jednodušší, plynulejší a vyžaduje méně úsilí. Oblek obsahuje systém podpůrných prvků, které jsou vzájemně pospojovány elastickými pásky a prvky, sloužící pro korekci dolních končetin a trupu, držení hlavy v prostoru a dalších pohybových funkcí. Ale nevýhodou této terapie je její cena. Jedná se o 90 tisíc korun za 4 týdny léčby. Následně je vhodné tuto léčbu opakovat v půlročním intervalu, po dvou týdnech, za přibližně poloviční cenu. Pojišťovna tuto léčbu ale nehradí.Jak pomáháme my?

sbirka hliniku hlinikove plechovkyZapojili jsme se do sbírky víček a hliníkových plechovek. První svoz se konal 18. července 2015.

59 kilo hliníku

38 kilo víček

 

 

 

 

Také jsme zorganizovali sbírku ošacení a doplňků pro bazárek. Celkový výtěžek v hodnotě daleko přes 12.000,-Kč byl předán Elišce.

5x 60l pytel


Zařídili jsme sběrné místo víček a plechovek v restauraci IQ RESTAURANT v Ostravě, kam mohou návštěvníci odložit námi tolik vytoužený materiál.

rst.jpg

sbírání víček