Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rostislav Plinta

členství: 2015

student SŠTaS Karviná

 

Co nám o sobě řekneš?

Ahoj, mé záliby jsou vojenství, airsoft, zdravotnictví, sport, čtení a outtdorové aktivity a v neposlední řadě rád pomáhám lidem. Působím v airsoftovém týmu jménem Shadows Havířov, kde jsem se vypracoval do hodnosti "svobodník". Dále také v MS ČČK Orlová. Obě tyto aktivity mě královsky baví a jsou mezi sebou propojeny, protože v Shadows působím jako zdravotník, takže znalosti, které získám v ČČK, využiju v Shadows a civilním životě.

 

Proč zrovna ČČK?

Začalo to činností v Shadows. Abych získal nějaké informace o taktice a nové obzory, projížděl jsem si videa na youtube a narazil jsem na jedno video v USA, kde skupina jedinců hrála airsoft, dosti profesionálně, dle vybavení bych je soudil jako obrovské profesionály s dostatkem zkušeností. Jenže v polovině videa se někdo zranil a zůstal ležet na zemi. Kolem něj se vytvořil hlouček spoluhráčů a vůbec nevěděli, co udělat, než přijela Ambulance. Když jsem o tom tak přemýšlel, pomaličku jsem si uvědomoval, že prostředí ve kterém hrajeme je dost nebezpečné. Má mamka je zdravotní sestra, takže jsem ji požádal o rady pro začátek. Jednoho dne jsem si četl Orlovské noviny a tam byl článek o MS ČČK v Orlové. Řekl jsem si, že by to nebyl špatný nápad. Našel jsem si kontakt na MS ČČK v Orlové a přihlásil se.

 

Jak trávíš svůj volný čas?

Tak svůj volný čas trávím cvičením, studiem a moc rád si čtu, dívám se na dobré filmy např. Lone Survivor. Věnuju se svým přátelům a rodině. Poslouchám hudbu nejradši Rock, Metal, ale můj repertoár se skládá ze všech typů hudby.